A vaszati és az energiamező
A kineziológia, a homeopátia, a reiki, a családállítás, az akupunktúra és még számos természetgyógyászati tevékenység végső célja ugyanaz: visszaállítani a testünk belső egyensúlyát. Azt a belső egyensúlyt, amely kibillenésének számtalan oka lehet. Általában mindegyik mögött meghúzódik valamilyen élmény, amelyet lehet, hogy már generációk óta örökítenek át felmenőink, de az is lehet, hogy éppen aznap a sarki péknél szereztük be a kiflivel együtt. A vaszati ezzel szemben egy kicsit másképpen közelíti meg ezt a dolgokat: nem az egyénre és a problémájára helyezi a fő hangsúlyt, hanem annak környezetéből érkező ingerére.
A vaszati nem hagyja figyelmen kívül az embert, sőt azt mondja, hogy a minket ért események hátterében ott van egy energiamező, amelyet mi magunk szabad akaratunkkal választottunk. Hányan gondolunk arra, mikorlakást választunk, hogy tulajdonképpen energiamezőt választunk? Az energiamező pedig mintha programozná, hogyan kell a benne lakóknak élni, beteljesítve a karmájukat. Nem is sejtjük, hogy a velünk történt események hátterében a tulajdon lakásunk által befogott és gerjesztettrezgések húzódnak meg. Ezért nevezi Dr. Hari a lakást a második testünknek.
Hogyan hat ránk az energiamező?
A tér, amelyben mozgunk, állandó impulzusokat küld felénk, amelyet testünk energiamezeje felfog és reagál rá. Mivel nem érzékeljük közvetlenül ezt az állandó kommunikációt, nem is tudunk róla. Nem értjük miért betegszünk meg, miért pont belénk köt a szomszéd, miért hagynak elfolyton, miért érezzük baleknak magunkat. Ezt az energiamezőt nagyon sok tényező befolyásolja, ilyenek az Univerzumból érkező hatások, a Föld energiamezeje, a külső környezet, a házakat felépítő anyagok, a falak távolsága, a ház formája és aránya, a bennük teremtett környezet, a tárgyak és szimbólumok, a bennük megforduló emberek és még sorolhatnám naphosszat a különféle szempontokat. Ahány szempont, annyiféle rezgés, és ebből a – külső szemlélő alapján talán – káosznak is nevezhető valamiből alakul ki a rezgések együttese, amely maga az energiamező. Az az energiamező, amely aztán befolyással van mindennapjainkra.
Az energiamező működése
A házunk, munkahelyünk energiamezejének rezgése javíthatja, illetve ronthatja a testünk energiamezejét. Mikor átugrunk a szomszédba, hatnak ránk az ottani rezgések is, de az nem olyan hatásfokkal bír, mint egy olyan tér által keltett rezgés, amelyben több óra hosszat tartózkodunk. Ez az oka annak, hogy azokat a helyeket, amelyeken legalább 4 óra hosszat eltöltünk, alapos vizsgálatnak vetjük alá. Egyik ilyen hely a hálószoba, hiszen alvás közben a mozgásunk korlátozódik az ágyon belüli területre. A másik hely, amelyet még érdemes vizsgálni, a munkával és a tanulással kapcsolatos, már ha rendszeresen hosszú ideig tartózkodunk egy helyben. A vaszati szerint nagyon fontos, hogy a házunk, ezen belül is főleg az említett két hely, rezgése magasabb legyen, mint a mirezgésünk. Feltöltsön minket energiával, és ne mi töltsük fel házunkat. A vaszati a ház külső formáját, arányát és a falak távolságait tartja a legfontosabbnak a modern kvantumfizikai eredményeire is alapozva. Ezeket a szempontokat figyelembe véve tudunk legjobban létrehozni egy olyan rezgésű teret, amely segíti magasabb szintre emelni az energiamezőnket.
A vaszati a ház külső formáját, arányát és a falak távolságait tartja a legfontosabbnak a modern kvantumfizika eredményeire is alapozva.
Meg lehet változtatni az energiamezőt?
Sokan felteszik a kérdést, hogy egy építménynek az energiamezejét meg lehet-e változtatni. Egyértelműen állíthatom, hogy igen. A kérdés csak az szokott lenni, hogy milyen mértékben. Könnyen meg lehet változtatni egy lakás energiamezejét, hogy csak a legegyszerűbb példát nézzük: a falak színével. A színek pszichológiai hatásáról mindenki tud vagy legalább hallott egyet s mást. De hányan gondolnánk, hogy ez nem más, mint a színek rezgése. A színeket még mérni is lehet, hiszen van hullámhosszuk. Leegyszerűsítve: a falak színéből kibocsátott rezgés is része a lakásunkat alkotó energiamezőnek. Ha tudjuk, hogy a lakás mely területén, milyen hullámhossz, milyen rezgés felel meg leginkább, akkor már csak azt a rezgésű színt kell alkalmazni ahhoz, hogy javítsuk (vagy legalább ne rontsunk) lakásunk rezgésén. És ez csak egy, a lehetséges korrekciók közül. Visszatérve a különböző gyógyítási módszerekhez. A gyógyulás vagy körülményeink javítása érdekében meg kell keresni a probléma forrását. A vaszati nem kizárja, hanem kiegészíti ezeket a módszereket. Sokkal hatékonyabb, ha együtt alkalmazzák őket. Sokszor tapasztaltam, hogy addig nem lehetett megszüntetni egy problémát, mindig visszajött újból és újból, hiába próbálkoztak az oldásával, míg az otthonában nem korrigáltuk a blokkokat.
Viszont az ellenkezője is igaz. Ha rendbe tettük a lakásunk blokkjait, beindulhat az energiaáramlás, s az ilyenkor alkalmazott oldások révén könnyebben lezárhatjuk a problémánkat.Így a lakás rezgése többé ebben az esetben már nem akadálya annak, hogy a probléma véglegesen elmúljon. Végezetül ne felejtsük, a karma felülírható! Mindenkinek van lehetősége javítani a sorsán.
Kineziológia magazin, 2010. december